قیمت سوله

همه چیز در مورد قیمت سوله

تفاوت قیمت انواع مختلف سوله :

نکته دیگر که در قیمت سوله سازی تاثیر می گذارد این است که سوله باید دارای یک کتاب محاسبه صحیح باشد که مورد تایید سازمان نظام مهندسی باشد و در این صورت اجرای سوله کاملا استاندارد است با این وجود با در نظر گرفتن نکات مهم در کتاب محاسبه می توان قیمت سوله سازی را کاهش داد (به این معنی که سوله مورد نظر غیر استاندارد است) و با قیمت کمتری ساخته می شود اما اگر بتوانید مجوز ساخت بگیرید مطمئنا با برف یا باد و زلزله سنگین ریخته می شود و ریختن آن را از بین می برد (اگر کتاب محاسبه ندارد)، بنابراین حتماً قبل از ساخت سوله  از طریق مراجع مشخص شده اطمینان حاصل کنید که این سوله استاندارد است.

قیمت سوله-آرمان سوله

قیمت های ذکر شده در جدول شامل: طراحی سازه ها و پایه ها، خرید مصالح، ساخت و ساز، نقاشی، اتصالات سازه ای (پیچ و مهره) و نصب سازه ها موجود هستند.

هزینه های زیر برای سازه های فلزی کاملا محاسبه شده است و شامل: صفحه پایه، ستون و قاب های سقفی، پست های دیواری، ستون ها، مهاربندی کامل (ستون و سقف) و تیرهای سقف می باشد.

در اجرای این سازه ها از فولاد مستطیل شکل استاندارد (فولاد مبارکه) با ضخامت مصوب مقررات ملی استفاده شده و جوشکاری قطعات سازه ای با استفاده از گاز محافظ انجام می شود.

قیمت ها بر اساس سازه ای با ارتفاع 5 متر از سمت بنا است.

وزن ها بر اساس بارندگی 50 کیلوگرم در مترمربع و سرعت باد 85 کیلومتر در ساعت محاسبه می شود.

با توجه به نوسانات قیمت سخت افزار و هزینه های اجرایی، براساس نرخ روزانه محاسبه می شود و اساس محاسبات موجود در جدول زیر قیمت ریخته شده در سال 1399 با در نظر گرفتن مشخصات استاندارد بر اساس 8.700 تومان در هر کیلوگرم است.

بیشتر بخوانیم : نحوه ی مقاوم سازی سوله چگونه است؟

عوامل تاثیر گزار در افزایش قیمت سوله :

وزنی که سازه سوله ها در اختیار دارند در مقایسه با سایر سازه های مشابه سوله سبک هستند و این اختلاف وزن به دلیل مصرف کمتر آهن در این نوع سازه است بنابراین قیمت سایبان های نور با ساختارهای سنگین تفاوت دارد اما لازم است در مورد قیمت سوله بدانید که این سازه از مقاومت بالایی برخوردار است و می تواند در برابر شرایط سخت محیطی (باران شدید و تگرگ، برف، باد و طوفان، زلزله ) مقاومت کند در نتیجه نور سوله از استقامت بالایی برخوردار است.

قیمت سوله-آرمان سوله

شاید شما بخواهید سریع بدانید که ساخت یک لامپ نوری چقدر هزینه خواهد داشت؟ اما از آنجا که هر پروژه شرایط خاص خود را دارد و همچنین قیمت مواد اولیه دائما در حال تغییر است.

قیمت سایبان های نور در مقایسه با سازه های مشابه تا 30٪ پایین تر است.

ما مجددا تاکید می کنیم که سایه های نور را نباید ساختارهای ضعیف و با کیفیت در نظر گرفت و نور سوله باید مدرن باشد که در آن استفاده از فولاد بهینه شده و از نظر قدرت و کارایی برابر با سنگ های سنگین است.

در این قسمت به چند مورد از عواملی که رابطه مستقیمی با قیمت سوله را بر عهده دارند بررسی می کنیم و این عوامل عبارتند از :

  • ابعاد سوله
  • باز شدن سوله
  • نوع پایه سوله

هزینه هر متر مربع ساخت سوله :

سوله ها در صنعت و ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و قبل از شروع یک پروژه ساخت سوله آن در دستور کار قرار دارد یا به عبارتی شروع هر پروژه ساخت سوله است که البته برای همه مدیران پروژه بسیار مهم است که قیمت سوله مورد نظر را بدانند زیرا این محصول می تواند هزینه اولیه سنگینی داشته باشد و از طرف دیگر یک ضرورت است و نمی توان آن را از بین برد در این بخش در مورد قیمت هر متر مربع ریخته شده در سال 1998 صحبت می کنیم و معیارهای موثر بر قیمت آن را بررسی می کنیم.

قیمت سوله-آرمان سوله

پارامترهای موثر بر هزینه هر متر مربع سوله

اگر بخواهیم مواردی را ذکر کنیم که در قیمت ساخت یک سوله بسیار تاثیر گذار است به چهار مورد مهم می رسیم که به طور متوسط ​​ قیمت ها تحت تاثیر این عوامل قرار می گیرند و این پارامترها در افزایش یا کاهش هزینه ها موثر هستند و می توانند به شرح زیر طبقه بندی شوند:

 ساخت و ساز سوله

 ساخت و ساز سوله تاثیر خود را در هزینه دارد و هرچه محل ساخت از آنجا دورتر باشد از تولید کننده است هزینه حمل و نقل نیز بیشتر است و علاوه بر این  باید به خاک محلی، نوع و میزان تراکم خاک توجه کنید که این می تواند هزینه های شما را افزایش دهد و اگر سوله در زمین سستی قرار داشته باشد ابتدا در مرحله اول باید خاک آن را احیا کرد که این امر به هزینه آن افزوده است. از طرف دیگر نوع آب و هوایی که در آن سوله ساخته شده نیز موثر است و همچنین میزان برف و باران، شدت باد، رطوبت و … بر استحکام سوله و قیمت آن تاثیر می گذارد که اگر سوله دیوارهای بزرگ و پهن داشته باشد باید آن را در برابر باد مقاوم سازند.

عوامل تاثیر گزار در افزایش قیمت سوله :

برای اینکه یک برآورد دقیق داشته باشیم  باید مقیاس های مختلفی را در نظر بگیریم اول اینکه هزینه ساخت و ساز سوله چیست؟ آیا جرثقیل می تواند بایستد؟ دوم آیا نقشه ساختاری طراحی شده است؟ اگر نقشه ساختاری طراحی نشده باشد باید هزینه نقشه را نیز در نظر بگیریم و سومین روش طراحی سوله است که مقرون به صرفه است. نکته مهمی که باید در هنگام طراحی سوله سازی مورد توجه قرار گیرد نوع استفاده است که شما باید از ابتدا هدف خود را از این ساختار بدانید و تعریف کنید. دلیل تاکید زیاد در تعیین کاربرد و هدف استفاده از آن به این دلیل است که نوع مصالحی که در آن ریخته می شود نیز مشخص می شود اما اگر یک سوله سازی از لحاظ اقتصادی بسازید هدف و استفاده از آن کاملا مشخص نشده است شما را از ادامه پروژه کاملا پشیمان خواهد کرد و در سال های آینده مجبور خواهید بود که به طور مداوم هزینه تعمیرات را بپردازید و از طرف دیگر ممکن است آسیب های جبران ناپذیری متحمل شوید.

قیمت سوله-آرمان سوله

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *