سوله ورزشگاهی

سوله ورزشگاهی

امروزه برای کاهش هزینه ها  از سازه هایی استفاده میکنند که علاوه بر استحکام زیاد قابلیت حمل به مکان دیگری را نیز داشته باشند. سوله ها با تجهیزات و متدهایی خاصی به هم متصل میشوند امروزه با تغییراتی که در ساخت سازه های فلزی به وجود آمده است  ساخت سازه با  دهانه ی مشکل آنچنان هم سخت به نظر نمیرسد.

در ساخت سوله اجزا مختلفی به کار میروند که با توجه به شرایط و و کاربرد سوله این اجزا ممکن است کم یا زیاد شود .افرادی که در ساخت سوله مشارکت می کنند معمولا به دنبال اجزاهایی هستند علاوه بر استحکام بالا و قیمت مناسب در مدت زمان کوتاهی هم آماده استفاده شود. نحوه ساخت سوله با دیگر سازه ها متفاوت می باشد. فونداسیون سوله ها توسط شناژ به یکدیگر متصل میشوند

سوله-ورزشی

جهت جلوگیری از پوسیدگی سوله ها مقداری شالوده بتنی روی آنها ریخته می شود زیرا در عوامل محیطی متفاوت خطر زنگ زدگی را دارند و بایستی حتما در اجرای آنها ضد زنگ به کار برده شود. در پوشش سقف از ورق کرکره ای گالوانیزه با آستری از پشم شیشه استفاده میشود. سوله ای که در ساخت ورزشگاه استفاده می شود عموما سوله سبک می باشد در حالی که سوله سبک نیازی به فونداسیون ندارد بدین ترتیب در هزینه نیز صرفه جویی میشود حذف عمل فونداسیون موجب کوتاه تر شدن زمان ساخت پروژه نیز می گردد. این سوله ها از جمله مزایایی که دارد این است که میتوان این نوع سوله را جمع آوری کرد  و در مکان دیگری به اجرا درآورد .

سوله ها در طول استفاده نیازی به تعمیر یا نگهداری خاصی ندارند. از انواع سوله میتوان به سوله یو بی ام اشاره کرد که در ساخت ورزشگاهها و سالن های همایش و غیره کاربرد زیادی دارند. که سوله های یو بی ام با متد روز ساخته شده و در ساخت آن از دستگاه ها ، تجهیزات و نرم افراز های دقیق استفاده میشود. طرز ساخت یو بی ام با سایر سازه ها متفاوت می باشد پیکره ی آن کاملا متفاوت میباشد و ساخت آن نوع اسکلتی مباشد. در ساخت یو بی ام بکارگیری تکنسین ماهر انسانی ضروری می باشد و به ۱۰ تا ۱۵ نفر نیروی انسانی نیاز دارد .

در ساخت سازه های یو بی ام پیچ و مهره کابردی ندارد و و در عوض از پنل های از پیش ساخته شده استفاده میکنند.

 مزایای استفاده از سوله های یو بی ام :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *