سوله قوسی چیست؟ 

سوله های پوشاننده بدون ستون های قوسی به طور نامحدود اجرا می شوند و 86 متر بدون ستون و بدون خرپا می چرخند و سرعت فوق العاده سریع سوله شده نور و سوله فوق العاده نوری، با اجرای 1000 متر مربع در مدت ده روز، به کارفرمای این امکان را می دهد تا اهداف خود را پیشبرد کند تا زمان بهره برداری از پروژه را به حداقل برساند و همچنین به منظور توجیه اقتصادی سوله سازی با توجه به بار زیاد روی زمین، حجم بتن و فولاد مورد استفاده باعث می شود پایه ریخته شده 50٪ در مقایسه با سیل های سنتی کاهش یابد. ساختار قوسی سبک در حالی که در برابر بارهای جانبی (برف ، باد و زلزله و غیره) پایدار است شامل پوشش های دیواری و سقفی است که باعث کاهش هزینه های اقتصادی و زمان کمتر از 50 درصد در مقایسه با سیل های سنتی شده است.

سوله قوسی-آرمان سوله

سوله قوس : توسط موسسات تایید شده و بطور مستقل توسط شرکت های مهندسی زیر ارزیابی و تصویب می شود.

پناهگاه : سازه ای بام و شیب دار که مطابق با محاسبات فنی و استانداردهای ویژه طراحی و ساخته شده است و از جمله کاربردهای این نوع سازه می توان به کارخانه های کارخانه، انبارها، اردوگاههای اسکان موقت، آشیانه هواپیما، مغازه ها، سالنها اشاره کرد که مواردی همچون سالن های ورزشی، آزمایشگاه ها ، پارکینگ ها ، مرغداری ها و انواع سالن ها با ابعاد مختلف نیز از این سازه استفاده می شود.

بیشتر بخوانیم : اسکلت فلزی

انواع سازه ها : امروزه در امور جاده و ساخت و ساز، سازه های مختلف به عنوان سوله سازی تعریف می شود که بیشتر مردم با نام آن ها آشنا هستند و به طور کلی برخی از آن ها در زیر ذکر شده است.

 مخازن منفرد: این نوع  سایبان ها دارای انواع مختلفی به صورت شیب منفرد، دو طرف شیب، قوس و انواع دیگر با معماری خاص هستند که هر کدام مطابق با کاربرد و نیاز مشتری طراحی سوله قوسی به همراه دارند.

سوله های دارای دو یا چند دهانه: این نوع سوله ها به دلیل ابعاد بالا دهانه سوله های دارای ابعاد مختلفی است که به دلیل باز شدن زیاد آن ها برای کاهش هزینه های ساخت از آن ها به عنوان دو دهانه یا بیشتر استفاده می شود.

سوله قوسی-آرمان سوله

نکات مهم درهنگام خرید سوله قوسی :

سایبان های سوله قوسی در بسیاری از مناطق ایران ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد و سوله قوسی به دلیل نوع استفاده در بسیاری از مناطق مورد استفاده قرار می گیرد و به سختی یافت می شود که همچنین به دلیل قیمت پایین تر این نوع سوله قوسی کارفرمایانی که با این سیل ها کار می کنند ترجیح می دهند ریخته های خود را توسط سایبان های قوسی احداث و اجرا کنند.

مراحل ساخت سوله قوسی خرپایی کاملا توسط مهندسین ماهر و متخصص انجام می شود زیرا کوچک ترین سهل انگاری در طراحی و ساخت مخازن خرپایی خرابی های زیادی وارد می کند و قابل جبران نیست.

 امروزهمراحل ساخت مخازن خرپایی شامل طراحی، پایه گذاری، ساخت، آماده سازی و نصب مخازن می باشد که هرکدام به متخصص و مهندس خاص خود احتیاج دارند.

یکی از مراحل ساخت یک خرپایی، طراحی آن است و نوع طراحی ساندویچ بستگی به سلیقه مشتری دارد که در ابتدای سفارش مشخص می کند چه سازه ای با چه نوع طراحی معماری در ذهن دارد.

بیشتر بخوانیم : سوله خرپایی

کاربرد سوله قوسی :

سوله های مختلف در انواع مختلف کاربردهای بسیاری را در زمینه های مختلف دارند اما سوله قوسی به عنوان یک سوله مدرن با محدودیت های زیادی در زمینه کاربرد های سوله مواجه هستند زیرا این سیلو به دلیل استفاده از عایق پلی اورتان به عنوان مراکز قابل استفاده است این دارو دارویی، درمانی و بهداشتی ندارد، اما مانند سایر انواع سوله‌ ها دارای کاربردهای مختلف صنعتی، تجاری، تولیدی و انبارداری است.

مهندسان و طراحان در این نوع سوله ها از نرم افزار قدرتمندی استفاده می کنند تا بتوانند بارهای این نوع سازه ها را در کلیه قسمت های سوله سازی توزیع کنند تا بتوانند با فولاد کمتری سازه های قوی تر و قدرتمندتری بسازند.

سوله خرپا همچنین به عنوان سایبان های ارزان قیمت شناخته می شود اگرچه بهترین و با کیفیت ترین مواد در ساخت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد اما روش ساخت این نوع سایبان ها و مصرف کمتر فولاد باعث شده است تا آن ها قیمت ارزان و مقرون به صرفه داشته باشند.

برای ساختن سیل های خرپایی به طور دقیق و اصولی، لازم است از تجهیزات و نرم افزارهای پیشرفته و به روز استفاده شود که این امر به شرکت ساختمان سازی بستگی دارد.

سوله قوسی-آرمان سوله

مزایای استفاده از سوله قوسی :

سوله قوسی خیلی سریع آماده می شوند و تقریبا پنج برابر سریع تر از سوله های سنتی ساخته می شوند و از طرف دیگر هزینه های مربوط به ساخت مخازن قوسی بسیار کمتر و در مقایسه با سیل های سنتی پنجاه درصد کمتر است از این رو عوامل با محبوبیت روزافزون این سوله ها در ارتباط است و در حال حاضر پیشرفت قابل توجهی دارند.

علاوه بر فواید اقتصادی، سوله قوسی در برابر زلزله و طوفان های شدید بسیار مقاوم است و به دلیل عدم امکان انباشت برف در سقف سوله قوسی شده و بارش برف سنگین قادر به تخریب سوله نخواهد بود.

قیمت سوله قوسی :

هنگامی که ساخت و ساز سوله قوسی در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سایر انواع سوله ها انجام می شود و از سازه های سبک تر در ساخت آن استفاده می شود در نتیجه قیمت خرید آن پایین تر و اقتصادی تر خواهد بود و امروزه فروش سایبان های قوسی به دلیل قیمت پایین در سطح گسترده تری انجام می شود و این امر تاثیر بسیاری در ایجاد بازار رقابتی و کاهش سطح عمومی قیمت خرید و فروش آن خواهد داشت.

مراکز محدود در سراسر کشور خدمات مرتبط با معرفی اجاره یا اجاره فروش را ارائه می دهند و برخی از موسسات با به دست آوردن مزایای اقتصادی خدمات صادقانه ای در این زمینه ارائه نمی دهند و متاسفانه آن ها سوله قوسی غیر استاندارد را به مشتریان معرفی می کنند و خرید یا اجاره برای سوله قوسی بدون استاندارد کاربر می تواند مشکلات جدی برای شما ایجاد کند. 

سوله قوسی-آرمان سوله

سازه ای بام و شیب دار که مطابق با محاسبات فنی و استانداردهای ویژه طراحی و ساخته شده است.

زیرا کوچک ترین سهل انگاری در طراحی و ساخت مخازن خرپایی خرابی های زیادی وارد می کند و قابل جبران نیست.

سوله قوسی خیلی سریع آماده می شوند و تقریبا پنج برابر سریع تر از سوله های سنتی ساخته می شوند و از طرف دیگر هزینه های مربوط به ساخت مخازن قوسی بسیار کمتر است.