همه چیز در مورد سبک سازی سوله
 سبک سازی سوله

سازه های فلزی با سطوح شیب دار که مطابق با محاسبات فنی ویژه در اشکال مختلف تولید می شوند و همچنین در انبارها بسته به نوع کاربرد ابعاد مختلفی دارند که از این سازه ها برای پوشش دهانه های بزرگ، ساختمان های صنعتی و کشاورزی مانند کارخانه ها، انبارها، آشیانه ها، تعمیرگاه ها، سالن های بدنسازی، پارکینگ ها، مرغداری ها، مزارع دامداری، مغازه ها و … استفاده می شود نکته مهم مقرون به صرفه بودن و قیمت سبک سازی سوله در ساخت یک سوله است که شما باید در مورد نوع کاربرد و ابعاد آن بسیار مراقب باشید.

انواع سوله از نظر طرح 

اغلب برای ساخت آشیانه های صنعتی و سالن های صنعتی از قسمت هایی با ابعاد متغیر استفاده می شود که وزن و ابعاد این قطعات با توجه به نوع استفاده هر واحد صنعتی تغییر می کند و مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر وزن سالن های صنعتی عبارتند از: ساخت ریخته از نظر سرعت باد و حداکثر بارش برف، ارتفاع ستون ها و باز شدن سالن  در صورت لزوم ساخت جرثقیل های سقفی کارایی از خود نشان می دهند.

سبک سازی سوله-آرمان سوله

سایبان یک ساختمان فولادی پیش ساخته است که بیشترین کاربرد را در سرتاسر جهان دارد و در بیش از 90٪ انبارها، استادیوم ها، صنایع، سالن های تولید دام و طیور و … مورد استفاده قرار می گیرد که بر اساس ابعاد افتتاح و ارتفاع، طول و ظرفیت تحمل استفاده می شود که باران های برفی و باد در منطقه در طی طراحی به طرق مختلف تغییر می کنند که در این خصوص مهم ترین اصل برای انجام هرگونه دستورالعمل اقتصادی، شناخت واقعی از ابعاد ذکر شده و پیش بینی عناصر موردنیاز است. کاملا بدیهی است که حتی بهترین محاسبات بدون نیاز به کنترل کیفی جوش، زنگ زدگی، روکش علمی یا موقعیت یابی صحیح قطعات و استفاده از پیچ و اتصالات استاندارد دیگر، از راندمان و قدرت لازم برخوردار نخواهند بود.

بیشتر بخوانیم : پیمان مدیریت سوله چیست؟

لازم به ذکر است که کلیه قطعات تولید شده توسط این شرکت با استفاده از سال ها تجربه و نظارت مداوم، جوشکاری قوس زیر آب اتوماتیک و استفاده از مواد کاملا استاندارد تهیه شده است که صاحب مشاغل در هر زمان می تواند از آن دیدن کند و تاکنون توسط ده ها نفر مورد تایید قرار گرفته است.

 

مراحل سبک سازی یک سوله 

سایبان سبک سازی سوله می تواند در همه موارد استفاده شود و یكی از كاربردهای سایبان های صنعتی سبک، سوله مرغ داری ها است که ساخت مرغداری سبک به دلیل ضرب ارگانیسم های موجود در آن با ساختمان های دیگر سوله های صنعتی متفاوت است زیرا این ارگانیسم به هوای تازه و سلامتی احتیاج دارد.

این سازه ها در کارخانه ساخته شده و سپس به محل پروژه منتقل شده و در آنجا نصب می شوند و همچنین این کار باعث تسریع در کار ها خواهد شد و شما با مشکلات ساخت و ساز در سایت پروژه روبرو نخواهید شد.

سبک سازی سوله-آرمان سوله

بهترین زمان برای انجام سبک سازی سوله 

سایبان های سبک وزن کمی دارند و این تفاوت وزن به دلیل استفاده کمتر از آهن در این سازه است که ضمن صرفه جویی در قیمت سوله خواهید دید که سوله سازی در کمترین زمان ممکن نصب می شود و قطعات نورپرداخت کارخانه سبک سازی سوله می کنند و سپس آن را به محل پروژه منتقل می کنند و با استفاده از پیچ و مهره برای رفع سریع این قسمت ها را به هم وصل می کنند.

با استفاده از فن اوری های مدرن در تعیین و استاندارد کردن وزن سازه ها، BADIES تلاش می کند بهترین خدمات را در زمینه روشنایی ساخت و ساز به شما ارائه دهد واین روش برای کاهش وزن نهایی سازه، با استفاده از تکنیک های جدید ساخت و ساز، مواد جدید و بهبود روش های اجرایی است.

علاوه بر صرفه جویی در هزینه، زمان و انرژی، کاهش وزن سازه باعث کاهش خسارت های ناشی از بلایای طبیعی مانند زلزله می شود و خسارات ناشی از وزن زیاد ساختمان را کاهش می دهد.

برای سبک تر شدن سازه های ساختمان، از مواد سبک باید در ساخت و اجرای ساختمان استفاده شود. حال سوال اینجاست که مواد سبک چیست؟ مواد سبک وزن موادی هستند که وزن کمتری نسبت به سایر مواد مشابه دارند و استفاده از آنها در ساختمان باعث کاهش وزن ساختمان می شود و روشنایی ساختمان مقاومت آن را در برابر بلایای طبیعی مانند زلزله افزایش می دهد.

سایبان های نوری دارای ساختارهای لوله ایی هستند که وزن کمتری نسبت به سایر سازه های مشابه دارند، بنابراین اصطلاح نور ریخته شده برای این سازه ها استفاده می شود و سقف این نوع سازه فلزی با توجه به محاسبات ویژه با شیب طراحی شده است.

ساختارهای لوله ‌ای از پیش ساخته، فوق سبک، در محل، کار را بسیار سریع انجام دادند و همچنین این ویژگی باعث شده است که سازنده سبک سازی سوله بتواند سازه ساختمان را در کارگاه خود آماده کند و درگیر مشکلات ساخت و ساز کارفرما نشود.

سبک سازی سوله-آرمان سوله

 مشخصات ظاهری سوله های سبک 

همانطور که می دانید امروز با افزایش هزینه های ساخت و ساز سایر ساختمان های بزرگ بتنی توسط سازه های فلزی سبک جایگزین شده اند که در گذشته از انبارهای سنگین استفاده می شد اما این انبارها علاوه بر گران بودن و سنگین بودن برای ساخت و نصب نیز زمان زیادی را صرف کردند و با پیشرفت تکنیک های سبک سوله سازی ها امروزه برای بسیاری از اهداف مورد استفاده قرار می گیرند و این انبارها به دلیل مزایای فراوان جایگزین انبارهای سنگین شده اند به علاوه، زمان کمتری در ساخت و نصب آن صرف شده و مقرون به صرفه خواهد بود و کارگاه های مختلف در این زمینه با باتجربه و تیم مجرب خود قادر به ساخت و نصب انواع سبک سازی سوله ها خواهند بود.

سوله های سبک از وزن کم و امکانات بیشتری به همراه دارند،  بنابراین در هر شرایطی می توان به راحتی از آن ها استفاده کرد و سایبان های نور بر اساس فن اوری های رعد و برق ساخته شده اند که در واقع به جای تولید سوله سنگین از سازندگان سوله اکنون به دنبال فناوری هایی برای ساختن سوله از نوع سبک هستند.

سبک سازی سوله-آرمان سوله

 

از این سازه ها برای پوشش دهانه های بزرگ، ساختمان های صنعتی و کشاورزی مانند کارخانه ها، انبارها، آشیانه ها، تعمیرگاه ها، سالن های بدنسازی، پارکینگ ها، مرغداری ها، مزارع دامداری، مغازه ها و … استفاده می شود

سایبان یک ساختمان فولادی پیش ساخته است که بیشترین کاربرد را در سرتاسر جهان دارد و در بیش از 90٪ انبارها، استادیوم ها، صنایع، سالن های تولید دام و طیور و … مورد استفاده قرار می گیرد

علاوه بر صرفه جویی در هزینه، زمان و انرژی باعث کاهش خسارت های ناشی از بلایای طبیعی مانند زلزله می شود و خسارات ناشی از وزن زیاد ساختمان را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *