حل اختلافات سوله و اسکلت فلزی

کارشناس سوله 

کارشناس سوله به شخصی میگویند که دارای مدرک مهندسی عمران است در مرحله اول کارشناس سوله باید به مباحث طراحی سوله، محاسبات طراحی سوله ، ساخت سوله ، بحث های نظارتی جزئیات سوله و مباحث تخصصی سوله را مسلط باشد و تجربه و سابقه زیادی در این زمینه داشته باشد و در مباحث مقاوم سازی سوله کار کرده و تسلط داشته باشه که بتواند به عنوان کارشناس سوله فعالیت کند اگر سوله ای نیاز به کارشناسی داشت ، کارشناس سوله باید در مرحله اول ابعاد و اندازه های آن سوله رو برداشت کند و بعد با توجه به بار های وارده به سوله، آن را مجدد طراحی کند .

البته باید ببینیم در مرحله او کارشناسی سوله در چه زمینه ای است. کارشناسی میتواند بابت هزینه های خرید فروش سوله باشد که در آن حالت کارشناس باید به مبحث ساخت سوله تسلط کافی داشته باشد و بر قیمت بازار نظارتی داشته باشد که بتواند قیمت تموم شده  سوله را اعلام کند یا در مبحث قیمت نصب آن نظر کارشناسانه ای ارائه دهد. اگر کارشناسی در  زمینه فنی و محاسباتی سوله باشد که آیا سوله جوابگو بارهای وارده بر آن هست یا نه ؟ ضعیف و یا قوی است؟ و این دسته سوال ها باشد  که باز هم کارشناس باید در مبحث طراحی سوله با تجربه و دارای پایه علمی بالا باشد و بتواند سالن مورد نظر را برداشت کند و بار های وارده بر آن مثل زلزله، برف و باد و …. محاسبه کند و تحلیلی کارشناسانه در این باره ارائه دهد.

سوله و اسکلت فلزی

سوله و اسکلت فلزی جزو سازه های بکار رفته در ساخت کارخانجات، مراکز صنعتی و تولیدی و کارگاههای بزرگ است. این سازه های مهندسی با توجه به کاربرد گسترده آن در صنعت و ویژگیهای خاص آنها بطور وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. از آنجائیکه ساخت سوله یا اسکلت فلزی در ابعاد وسیع و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد لذا ساخت آن در کارخانجات مربوطه و اجرا و پیاده سازی توسط کارشناسان مجرب و با تجربه سوله و اسکلت فلزی الزامی است. استفاده از مصالح و ورقهای فولادی استاندارد و با کیفیت و اتصال اصولی تیرها و اسکلت بندی صحیح بسیار اهمیت دارد. بطور کلی در ساخت انواع سوله و یا اسکلت فلزی قرارداد ساخت و نگهداری سوله یا اسکلت فلزی مابین کارفرما و پیمانکار منعقد گردیده و تمام موارد و تضامین لازم جهت جلوگیری از شکایات سوله و اسکلت فلزی در آن درج می گردد. طرفین قرارداد ملزم به اجرای تعهدات خود طبق مفاد قرارداد بوده و در صورت بروز اختلاف، مرجع حل اختلاف معرفی شده در قرارداد در مورد شکایات و اختلافات سوله یا اسکلت فلزی قضاوت خواهد کرد.

 

مقاوم سازی سوله-آرمان سوله

 

قرارداد ساخت سوله و اسکلت فلزی

قرارداد ساخت سوله و اسکلت فلزی جهت جلوگیری از بروز اختلافات و مشکلات مابین طرفین قرارداد منعقد گردیده و طرفین ملزم به اجرای آن هستند. در مفاد قرارداد تمامی موارد لازم از جمله مشخصات کامل طرفین قرارداد، موضوع قرارداد شامل کلیه جزئیات ساخت سوله و اسکلت فلزی، مشخصات و محاسبات فنی کلیه قطعات مورد استفاده در ساخت، زمان ساخت و تحویل طبق برنامه زمانبندی، ضمانت حسن انجام کار که از سوی پیمانکار به کارفرما ارائه می گردد، مبلغ قرارداد و شرایط پرداخت و تسویه حساب، دوره ضمانت ساخت سوله و اسکلت فلزی و قطعات مورد استفاده، معرفی دستگاه نظارت بر اجرای پروژه، تعیین مرجع حل اختلاف در صورت شکایات اسکلت فلزی و سوله، شرایط فسخ قرارداد، نحوه پرداخت مالیات و کسورات قانونی، نشانی طرفین قرارداد و نقشه ها و ضمائم اجرایی که به قرارداد پیوست می گردد ذکر گردیده و طرفین قرارداد با تائید و امضای آن ملزم به رعایت مفاد آن هستند.

 

فونداسیون سوله - آرمان سوله

 

 گروه صنعتی آرمان سوله با استعانت از پروردگار متعال با مدیران با سابقه بیش از 45 سال فعالیت در زمینه ساخت و نصب اسکلت های فلزی و همکاری پرسنل خدوم و با هدف ارائه خدمات مهندسی و تولید سازه های فلزی در عرصه صنعت کشور تاسیس گردید.

این مجموعه به واسطه رویکرد متفاوت خود در تامین رضایت مشتری و صداقت محوری و سلامت و کیفیت کاری ، طی سالیان گذشته پروژه های دولتی را با موفقیت به انجام رسانیده و رضایتمندی مشتریان را به ارمغان آورده است و کماکان به دنبال ارائه خدمات بهتر و موثرتر در مسیر رسیدن به اهداف والا مطابق با چشم انداز مشخص شده و ماموریت تعریف شده خود میباشد .همچنین همواره کوشیده ایم مشتری مداری و مدیریت کیفیت را در اولویت خود قرار دهیم و با یاری خداوند سبحان و سرمایه گران سنگ اعتماد شما کارفرمایان عزیز در پی آن هستیم که با تداوم روند رو به رشد خود همچنان از افتخارآفرینان عرصه این مرز و بوم باشیم.